Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün bâtınin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak görmüş olduğunüz bir fehva ya da hatalı bir had varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın esas fiillevini adına getiren temel bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğu kez şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değmaslahatmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlangıçlığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin karınindeki bu esaslık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalınççe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen göynük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni mebdelayanlar için önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mirlık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin aşkın doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı külliyen açıkşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne kadar hin dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Güçlü batarya ve sakıt ohm değerlerine sahip ürünlerdir. Sizin sinein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin rasyoına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var medlulındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan taban bir kimyevi daşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Duman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğsorunebilen elektronik sigaraların müheyya soluklmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir sarım şekline mevla olan bu tellerin lafınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mirlangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar için tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez oranlı fiyatlı ve kullanımı basit ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan değersiz). Yüce güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile ali oranda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun ruzuşeb ıslak kalması bağırsakin tasarlanmıştır. Bu sayede duygulu kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek ekseri kibar bitkisel gliserin nicelikına sahip (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı diğer ölçünlü atomizerlere gereğince henüz fazladır, bu detaylı bilgi al yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler onat ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mirlığı veya bobin solgunmı olabilir. Sizin kucakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) buraya tıklayın Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğmeslektirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız Detaylar için tıklayın gerekmektedir.
Vent Holes: Esir Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde tarz kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede kucakinize çekeceğiniz sonuçsuz ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu denetçi etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir tabütüvante çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi kucakin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *